Size bir telefon kadar yakınız
0216 493 49 93
Dil Seçin
trende

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Sürüş Akademisi olarak günlük yaşantısının büyük bir kısmını trafikte geçiren sürücülere hayatta kalma ve oluşabilecek kazalara karşı önlem alma konularında eğitim vermek üzere kurulan bir eğitim kurumudur. Asıl amacı Türkiye’de yaşanan trafik kazalarının önüne geçerek, meydana gelebilecek tüm kazaları önlemektir. Çetin Büyükçınar ve uzman kadrosu ile 20 senelik bir geçmişi olan Sürüş Akademisi, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına, bireylere, özel şirketlere eğitimler vermiş ve vermektedir.

 

Türkiye’de ve hatta dünya genelinde meydana gelen trafik kazalarının %88 nedeni sürücü hatalarından dolayı gerçekleşmektedir. Trafik terörü her sene 10.000’e yakın kişinin ölümüne ve 300.000 kişinin yaralanmasına neden olmaktadır. Sürüş Akademisi olarak kazalara neden olan sürücü hatalarını önlemek için eğitim kompleksimizde güvenli sürüş eğitimlerivermekteyiz.

 

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) lisansları ile tüm araç sınıf ve kategorilerinde eğitim veren Sürüş Akademisitrafik kazalarının eğitimle azalacağını düşünen herkese eğitim vermektedir.

 

Birleşmiş Milletler de görev yapmış, sürüş ile ilgili sivil toplum kuruluşlarında (İSKEF) eğitim komite başkanlığı görevine halen devam etmekte ve uluslararası birçok lisansa sahip olan Çetin Büyükçınar, kuruculuğunu yapmış olduğu Sürüş Akademisi ile Türkiye standartlarında eğitim vermektedir.

 

Sürüş Akademisi, eğitimler için yeniden yapılandırmış olduğu Tuzla’daki (Tepeören) eğitim kompleksinde, tosfed ve milli eğitim standartlarına uygun asfalt ve stabilize pistimizde off-road, güvenli sürüş eğitimleri vermektedir. Sürüş Akademisi kuruluşundan bu yana talep edilen eğitimler doğrultusunda uzman ekibiyle tasarlamış olduğu özel parkur ve eğitim metodlarıyla farklı sınıf araçlarda bireylere ve kurumlara sürüş ve yol güvenliği eğitimleri vermektedir. Türkiye’nin her bölgesine faaliyet göstermektedir.