Size bir telefon kadar yakınız
0216 491 30 29
Dil Seçin

Eğitim Alan Ve Almayan Arasındaki Temel Farklar Nelerdir ?

04.06.2018
846 görüntülenme
Eğitim Alan Ve Almayan Arasındaki Temel Farklar Nelerdir ?

Sürüş eğitimi almanın maddi ve manevi katkılarıyla alakalı makalemiz de açıklamış olduğumuz konuyu biraz daha genişletelim. Trafik hiç tanımadığımız insanların oluşturduğu yapılan hataların ölüm yada yaralanmalarla sonuçlanabildiği kozmopolit bir platformdur. Bu bakımdan iyi sürücü olmak hiç kazaya karışmamak değil önceden olabilecek kazaları öngörebilme yetisine sahip olmaktır. Günümüz sürücüleri genellikle iyi araba kullanmayı mekanik kabiliyetleriyle değerlendirmektedirler.

Ancak araç kullanmak hem mekanik hem psikolojik hem de risk tecrübelerinin bir araya gelerek doğru analiz yapmayı gerektiren bir husustur. Sürüş eğitimi almayan sürücüler diğer sürücülerin hataları yol, trafik ve hava şartlarından kaynaklanan trafik şartlarını yaşadıkları tecrübelerle bir başka değişle deneme yanılma metodu ile absorbe etmeye çalışırlar.

Bu deneyimler bazen pahalıya mal olur büyük maddi kayıplar en önemlisi hayatımızla ödeyebiliriz. Ancak bu eğitimi alan sürücüler kısa bir zaman içerisinde karşılaşabilecekleri kontrol kayıplarının riskli sürüş ortamlarını önden ve arkadan savrulmaları, panik fren vb. kazaya sebep olabilecek riskleri trafiğe kapalı özel alanlarda uygulamalı olarak yaşayarak uzmanlar tarafından ne yapacakları konusunda eğitilip 5-10 yılda birkaç kez başlarına gelebilecek bu kontrol kayıplarını defalarca egzersiz yaparak psikomotor davranış haline getirirler.

Yol hava şartları veya kişinin kendisinden kaynaklanan kontrol kayıpları başlarına geldiği zamanda ne yapacaklarını bilen iyi bir sürücü olur, hem maddi hem manevi olarak avantaj sağlamış olurlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ARA
KONUM