Size bir telefon kadar yakınız
0216 493 6 493
Dil Seçin
trende

İleri Sürüş Teknikleri

02.06.2018
46 görüntülenme
İleri Sürüş Teknikleri

İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi

İleri Sürüş Teknikleri Eğitim Programı, sürücünün kendi sürücülük limitlerini ve kullandığı aracın limitlerini farkederek tamamlamasını ve kullandığı aracın limitlerini bilerek aktif ve pasif güvenlik sistemlerinin sürüşe olan etkilerini yaşayarak öğrendiği ve bununla birlikte zor hava şartları ve trafikte karşılaşabileceği riskleri risk olmayan ortamda psikomotor becerisi haline getirdiği geniş bir eğitimdir. İleri sürüş tekniklerieğitimlerinde anti-skid sürüş parkurları daha yoğun bir şekilde yapılmaktadır.

 

İleri Sürüş Teknikleri Eğitim Amacı

Sürücülere defansif ve ileri sürüş tekniklerini uygulamalı olarak öğretmek, trafikte karşılaşabilecek riskleri risk olmayan ortamda yaşatarak öğretmek, kişisel sürüş becerilerini test etmelerini ve gelişmelerini sağlamak, farklı kayganlıktaki zeminlerde araç kullanma yeteneğini arttırmak ve buna bağlı kazaları önlemek hedefleridir.

 

Eğitim Talep Formu ile Rezervasyon Yapabilirsiniz, Lütfen Tıklayın!

 

İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi, Eğitim Süresi

1 gün
4 saat teorik, 1 saat uygulamalı eğitim
Toplam; 5 saattir.

İleriSürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.
1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 5 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

4 saat teorik eğitim,
1 saat uygulamalı pist eğitimi,
olamak üzere toplamda 5 saat eğitim verilir.

 

İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi, Eğitim İşleyişi

İleri Sürüş Eğitimi Teorik Dersi (4 Saat)Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, katılımcıların sürüş durumlarına göre seviye belirleme analizi ve sürüş ihtiyaçlarını belirler. Türkiye’deki genel trafik durumu, işleyişi konuşulduktan sonra araç içi aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden bahsedilir. Lastik basınçlarının kontrolü ve lastik ömürleri detaylı bir şekilde işlenir. Defansif sürüş ile ilgili Dünya genelinde olması gereken görseller ve gerçek kaza görüntüleri ile eğitim aşılanır. Eğitim için pist kuralları hatırlatılır ve uygulama pist eğitimine geçilir.

 

İleri Sürüş Eğitimi Uygulamalı Pist Dersi (1 Saat)Slalom Egzersizi; bu egzersizde katılımcılara ideal sürüş pozisyonudoğru direksiyon tutuş, açı ve hareketleri ile çevirme tekniği anlatılır. Araç hakimiyeti arttırılır.

Fren Egzersizi; bu egzersizde katılımcılara farklı hız ve zeminlerde araçlarını güvenli ve hızlı durdurma deneyimleri yaşatılır. Değişik koşullarında fren mesafesine etkileri karşılaştırılıp katılımcıya empoze edilir.

Engelden Kaçma Egzersizi; bu egzerside katılımcılara önlerine aniden çıkan bir tehlikeyi fark etme ve güvenli bir şekilde kaçış manevrası yapabilmesini aktarır.

Önden Kayma – Viraj Egzersizleri; bu egzersizde katılımcılara viraja doğru ve gerektirdiği hızlar ile girilmediğinde karşılaşılabilecek aracın önünün kayma senaryosu gösterilir, kurtarma manevrası ve kontra direksiyon hareketleri empoze edilir.

Arkadan Kayma – Easydrift & DriftÇet Egzersizi; bu egzersizde katılımcılara aracın arka kısmı kontrolden çıktığında oluşabilecek deneyim ve senaryolar yaşatılır, aracın kontrolünün alınması ve doğru direksiyon manevraları katılımcıya empoze edilir.

Kaza Senaryoları; epoksi alan kontrol kayıp ve absorbe etme egzersizleri uygulanarak katılımcıya bu gibi kaza senaryolarda psikomotor davranışlarını geliştirilmektedir.

 

İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Belgesi/Sertifikası

İleri Sürüş Eğitim programı, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Defansif ve İleri Sürüş Teknikleri Sertifikası)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Ayşe dedi ki:

  Ücret nedir?

  1. Merhaba, Ayşe hanım. Fiyatlarınız alacağınız eğitime ve sertifikaya göre değişiklik göstermektedir. 0216 491 30 29 veya 0552 506 19 07 numaralı telefondan eğitim koordinatörü arkadaşlarımız ile görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler

 2. Resul şan dedi ki:

  Egıtım almak istiyroum

  1. ouzuncam dedi ki:

   İleri sürüş eğitimi almak için ehliyet belgenizin bulunması gerekiyor. Almak istediğiniz eğitimi hangi durumlarda kullanacağınız, eğitimlerde farklılık göstermektedir.

 3. ceyhan dedi ki:

  Defansif ve İleri Sürüş Teknikleri Sertifikası kurs fiyatı nekadar

  1. ouzuncam dedi ki:

   Belgeyi nerede kullanmayı düşünüyorsunuz? Belge ücretlerini telefon ile vermekteyiz. 0216 491 30 29 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 4. a.kadir kaya dedi ki:

  ayrıntılı adres alabilirmiyim

  1. ouzuncam dedi ki:

   Sitemiz üzerinden iletişim sayfasından direk konumumuzu görüntüleyebilirsiniz.

 5. onur yazar dedi ki:

  merhabalar samsunda veriliyor mu bu eğitim ?

  1. ouzuncam dedi ki:

   10 ve üzeri kişi sayısı olması ve eğitim verilecek sınıfın olması durumunda eğitim verebiliyoruz.

 6. Ramis Yaman dedi ki:

  Merhaba ileri sürüş eğitimi alacacağım bilgileriniz ve telefo varmı

  1. ouzuncam dedi ki:

   Detaylı bilgileri iletişim sayfasından öğrenebilirsiniz.

 7. SİBEl dedi ki:

  10 kişilik sınıf için 2 kişi ilave edebilir misiniz ?? Bize açıldığında bilgi verir misiniz ?

  1. ouzuncam dedi ki:

   Detaylı bilgi için 0216 491 30 29 numaralı telefondan görüşebiliriz.

 8. Halis dedi ki:

  Sertifikayı almak istiyorum nerden alabilirim nereye başvurmam gerekiyor
  Bide fiyatı nedir

 9. Mehmet celik dedi ki:

  Ben ileri surus teknikleri egitimi aldim ve kurumdan cok memnun kaldim.Eğitmenimiz dilek hocaya tesekkurler