Size bir telefon kadar yakınız
0216 491 30 29
Dil Seçin

Trafikte Tehlikeleri Algılama ve Konsantrasyon

02.06.2018
1 görüntülenme
Trafikte Tehlikeleri Algılama ve Konsantrasyon

Trafikte Tehlikeleri Algılama ve Konsantrasyon

Trafikte tehlikeleri algılama ve konsantrasyonsürücülerin yolhava ve trafik şartlarına göre karşılaşabilecekleri risk analizlerini doğru yapabilmelerini öngören savunmaya bağlı bir eğitimdir.

 

Trafikte Tehlikeleri Algılama ve Konsantrasyon

Trafikte tehlikeleri algılama ve konsantrasyon amacıkaza senaryolarını önceden tahmin edip farzetki stratejisine (yeşil yanarken, kırmızıdan geçebilecek bir aracın olabileceğiuygun araç kullanmayı diğer sürücülerin hatalarını absorbe etmeyi, yorgunlukla mücadele ve öfke kontrolü sürücülük hayatına geçirilmesi davranış haline getirilmeyi amaçlar.

 

Eğitim Talep Formu ile Rezervasyon Yapabilirsiniz, Lütfen Tıklayın!

 

Trafikte Tehlikeleri Algılama ve Konsantrasyon Eğitimi Süresi

1 gün
3 saat teorik, 1 saat uygulamalı akan trafikte tehlikeleri algılama ve konsantrasyon eğitimi
Toplam; 4 saattir.

Trafikte tehlikeleri algılama ve konsantrasyon eğitimi süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 4 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

3 saat teorik eğitim,
1 saat uygulamalı akan trafikte tehlikeleri algılama ve konsantrasyon eğitimi,
olamak üzere toplamda 4 saat eğitim verilir.

 

Trafikte Tehlikeleri Algılama ve Konsantrasyon

Trafikte Tehlikeleri Algılama ve Konsantrasyon Teorik (3 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, katılımcıların sürüş durumlarına göre seviye belirleme analizi ve sürüş ihtiyaçlarını belirler. Türkiye’deki genel trafik durumu, işleyişi konuşulduktan sonra araç içi aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden bahsedilir. Lastik basınçlarının kontrolü ve lastik ömürleri detaylı bir şekilde işlenir. Defansif sürüş ile ilgili Dünya genelinde olması gereken görseller ve gerçek kaza görüntüleri ile eğitim aşılanır. Projeksiyon destekli görsel materyaller, alkol gözlüğüemniyet kemeri simülasyonu uygulanarak öfke kontrolü ve yorgunlukla mücadele teknikleri katılımcılara anlatılır. Sürüş stratejileri (farzetki stratejisi) trafikteki diğer sürücülere göre yola göre ve hava şartlarına göre tehlikeleri algılama ve sürüş davranışlarını geliştirmeye yönelik senoryalar anlatılır.

Trafikte Tehlikeleri Algılama ve Konsantrasyon Akan Trafik (1 Saat); Eğitmenler eşliğinde farklı yoğunluktaki trafikte katılımcılar araç kullanarak algı ve konsantrasyonlarını yönetebilecek bilgiler aktarılır. Defansif araç kullanma yöntemleri ile eğitim tamamlanır.

 

Trafikte Tehlikeleri Algılama ve Konsantrasyon Belgesi/Sertifikası

Trafikte tehlikeleri algılama ve konsantrasyonSürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt,stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Amerika NSC (National Safety Council) tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır. Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve NSC tarafından lisanslıdır.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Tüm katılımcılara Emniyetli ve Güvenli Sürüş Teknikleri Sertifikası verilir.)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ARA
KONUM