Size bir telefon kadar yakınız
0216 493 6 493
Dil Seçin
trende

Makam Şoförlüğü Eğitimi

02.06.2018
39 görüntülenme
Makam Şoförlüğü Eğitimi

Makam Şoförlüğü Eğitimi

Makam Şoförlüğü Eğitimi, makam şoförlerinin mekanik, psikolojik ve davranışlarının değerlendirilip uygulamaya yansıtıldığı bir eğitimdir. Makam şoförlüğü faaliyetini yerine getirebilmeniz ve işe alımlarda öncelikli tercih edilen olabilmeniz için SRC Belgesi ve Psikoteknik Raporunuzu almanız gerekmektedir.

 

Makam Şoförlüğü Eğitim Amacı

Makam Şoförlüğü Eğitim amacımakam şoförlerinin işverenleri ve müşterileri ile ilişkilerinde önemli rol oynayan vip davranışların ulusal ve uluslararası yöntemlerinin katılımcılara aktarılması koruma, takip kurallarının ve protokol kurallarının katılımcılara uygulamalı olarak anlatılmasıdır.

 

Eğitim Talep Formu ile Rezervasyon Yapabilirsiniz, Lütfen Tıklayın!

 

Makam Şoförlüğü Eğitim Süresi

1 gün
4 saat teorik, 4 saat uygulamalı pist eğitimi
Toplam; 8 saattir.

Makam Şoförlüğü Eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 8 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

4 saat teorik eğitim,
4 saat uygulamalı pist eğitimi,
olamak üzere toplamda 8 saat eğitim verilir.

 

Makam Şoförlüğü Eğitim İşleyişi

Makam Şoförlüğü Eğitimi Teorik (4 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, katılımcıların sürüş durumlarına göre seviye belirleme analizi ve sürüş ihtiyaçlarını belirler. Türkiye’deki genel trafik durumu, işleyişi konuşulduktan sonra araç içi aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden bahsedilir. Lastik basınçlarının kontrolü ve lastik ömürleri detaylı bir şekilde işlenir. Defansif sürüş ile ilgili Dünya genelinde olması gereken görseller ve gerçek kaza görüntüleri ile eğitim aşılanır. Projeksiyon destekli görsel materyaller, alkol gözlüğüemniyet kemeri simülasyonu uygulanarak öfke kontrolü ve yorgunlukla mücadele teknikleri katılımcılara anlatılır. Eğitim için pist kuralları hatırlatılır ve uygulama pist eğitimine geçilir. Defansif sürüş teknikleriileri sürüş tekniklerivip sürüş teknikleri, protokol kuralları karşılama ve uğurlama, konvoy takip kurallarıöfke kontrolüyorgunlukla mücadele, görsel eğitim metodlarıyla katılımcıya anlatılır.

Makam Şoförlüğü Eğitimi PİST (4 Saat)Slalom Egzersizi; bu egzersizde katılımcılara ideal sürüş pozisyonu, doğru direksiyon tutuş, açı ve hareketleri ile çevirme tekniği anlatılır. Araç hakimiyeti arttırılır.

Fren Egzersizi; bu egzersizde katılımcılara farklı hız ve zeminlerde araçlarını güvenli ve hızlı durdurma deneyimleri yaşatılır. Değişik koşullarında fren mesafesine etkileri karşılaştırılıp katılımcıya empoze edilir.

Engelden Kaçma Egzersizi; bu egzerside katılımcılara önlerine aniden çıkan bir tehlikeyi fark etme ve güvenli bir şekilde kaçış manevrası yapabilmesini aktarır.

Önden Kayma – Viraj Egzersizleri; bu egzersizde katılımcılara viraja doğru ve gerektirdiği hızlar ile girilmediğinde karşılaşılabilecek aracın önünün kayma senaryosu gösterilir, kurtarma manevrası ve kontra direksiyon hareketleri empoze edilir.

Arkadan Kayma – Easydrift & DriftÇet Egzersizi; bu egzersizde katılımcılara aracın arka kısmı kontrolden çıktığında oluşabilecek deneyim ve senaryolar yaşatılır, aracın kontrolünün alınması ve doğru direksiyon manevraları katılımcıya empoze edilir.

Kaza Senaryolarıepoksi alan kontrol kayıp ve absorbe etme egzersizleri uygulanarak katılımcıya bu gibi kaza senaryolarda psikomotor davranışlarını geliştirilmektedir.

Konvoy takip parkurubirden fazla araç ile slalom ve karışık slalom yapılarak ani duruşlar ve mesafe kontrolü uygulamalı olarak aktarılır.

Karşılama – uğurlamayurtiçi ve yurtdışı protokol kurallarına uygun olarak misafirin karşılanması ve uğurlanması senaryoları uygulanarak anlatılır.

 

Makam Şoförlüğü Eğitimi Belgesi/Sertifikası

Makam Şoförlüğü Eğitimi, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Tüm katılımcılara VIP Sürüş Teknikleri sertifikası verilir.)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. Ömür dedi ki:

  Fiyat nedir ?

  1. ouzuncam dedi ki:

   Makam Şoförlüğü eğitimleri makamınızın durumuna göre değişiklik gösterebilir. 1 ila 5 gün arasında süren eğitimlerimiz bulunmaktadır.

 2. Halil dedi ki:

  Hangi illerde var

  1. ouzuncam dedi ki:

   81 ilde eğitim hizmeti vermekteyiz..

   1. Sinan KILINÇ dedi ki:

    Makam şöförü kooparatif ve odasına kayıtlı olmak istiyorum belgelerim tam olması için ne yapmalıyım

    1. ouzuncam dedi ki:

     Detaylı bilgi için 0216 491 30 29 numaralı telefonu arayınız, lütfen.

    2. Yiğit dedi ki:

     Merhaba beşyıldır Avrupa genelinde turizm şoförlüğü yapmaktayım genel bir bilgi alabilirmiyim

   2. Ali dedi ki:

    Çorumda yerını nerde tm olarak nerde

 3. Tayfun dedi ki:

  Sertifika veriliyormu.işim gereği onaylı sertifika gerekiyor.

  1. ouzuncam dedi ki:

   Evet, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alıyorsunuz.

 4. Guven dedi ki:

  Fiyatı nekadardir

  1. ouzuncam dedi ki:

   Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen 0216 491 30 29 numaralı telefonu arayınız.

 5. Glsmmmmmmmmm dedi ki:

  Eğitim düzeyi nedir?

  1. ouzuncam dedi ki:

   Milli Eğitim Bakanlığı, TOSFED ve NSC ulusal ve uluslararası sertifikaya sahip eğitmenler tarafından eğitim alıyorsunuz.

 6. Turgut dedi ki:

  İyi günler diliyorum, eğitimden hemen sonra sertifikamızı alabiliyor muyuz ve ücret konusunda bilgi alabilir miyim.

  1. ouzuncam dedi ki:

   Evet sertifikanızı eğitimleri tamamladığınız takdir de alabiliyorsunuz. Ücret ile ilgili 0216 491 30 29 numaralı telefonu arayınız.

 7. Yasin dedi ki:

  Merhaba
  Aydın merkezde ikamet ediyorum
  İletişim adresinizi yada numaranızı paylaşabilir misiniz?
  Teşekkürler

 8. Levent dedi ki:

  Denizli de yeriniz varmı