Size bir telefon kadar yakınız
0216 493 49 93
Dil Seçin
trende

VIP Sürüş Teknikleri

02.06.2018
4 görüntülenme
VIP Sürüş Teknikleri

VIP Sürüş Teknikleri

VIP Sürüş Teknikleri, makam şoförlerinin mekanik, psikolojik ve davranışlarının değerlendirilip uygulamaya yansıtıldığı bir eğitimdir.

 

VIP Sürüş Teknikleri Amacı

VIP Sürüş Teknikleri amacımakam şoförlerinin işverenleri ve müşterileri ile ilişkilerinde önemli rol oynayan vip davranışların ulusal ve uluslararası yöntemlerinin katılımcılara aktarılması koruma, takip kurallarının ve protokol kurallarının katılımcılara uygulamalı olarak anlatılmasıdır.

 

Eğitim Talep Formu ile Rezervasyon Yapabilirsiniz, Lütfen Tıklayın!

 

VIP Sürüş Teknikleri Eğitim Süresi

1 gün
4 saat teorik, 4 saat uygulamalı pist eğitimi
Toplam; 8 saattir.

VIP Sürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 8 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

4 saat teorik eğitim,
4 saat uygulamalı pist eğitimi,
olamak üzere toplamda 8 saat eğitim verilir.

 

VIP Sürüş Teknikleri Eğitim İşleyişi

VIP Sürüş Teknikleri Teorik (4 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, katılımcıların sürüş durumlarına göre seviye belirleme analizi ve sürüş ihtiyaçlarını belirler. Türkiye’deki genel trafik durumu, işleyişi konuşulduktan sonra araç içi aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden bahsedilir. Lastik basınçlarının kontrolü ve lastik ömürleri detaylı bir şekilde işlenir. Defansif sürüş ile ilgili Dünya genelinde olması gereken görseller ve gerçek kaza görüntüleri ile eğitim aşılanır. Projeksiyon destekli görsel materyaller, alkol gözlüğüemniyet kemeri simülasyonu uygulanarak öfke kontrolü ve yorgunlukla mücadele teknikleri katılımcılara anlatılır. Eğitim için pist kuralları hatırlatılır ve uygulama pist eğitimine geçilir. Defansif sürüş teknikleriileri sürüş tekniklerivip sürüş teknikleri, protokol kuralları karşılama ve uğurlama, konvoy takip kurallarıöfke kontrolüyorgunlukla mücadele, görsel eğitim metotlarıyla katılımcıya anlatılır.

VIP Sürüş Teknikleri PİST (4 Saat)Slalom Egzersizi; bu egzersizde katılımcılara ideal sürüş pozisyonu, doğru direksiyon tutuş, açı ve hareketleri ile çevirme tekniği anlatılır. Araç hakimiyeti arttırılır.

Fren Egzersizi; bu egzersizde katılımcılara farklı hız ve zeminlerde araçlarını güvenli ve hızlı durdurma deneyimleri yaşatılır. Değişik koşullarında fren mesafesine etkileri karşılaştırılıp katılımcıya empoze edilir.

Engelden Kaçma Egzersizi; bu egzerside katılımcılara önlerine aniden çıkan bir tehlikeyi fark etme ve güvenli bir şekilde kaçış manevrası yapabilmesini aktarır.

Önden Kayma – Viraj Egzersizleri; bu egzersizde katılımcılara viraja doğru ve gerektirdiği hızlar ile girilmediğinde karşılaşılabilecek aracın önünün kayma senaryosu gösterilir, kurtarma manevrası ve kontra direksiyon hareketleri empoze edilir.

Arkadan Kayma – Easydrift & DriftÇet Egzersizi; bu egzersizde katılımcılara aracın arka kısmı kontrolden çıktığında oluşabilecek deneyim ve senaryolar yaşatılır, aracın kontrolünün alınması ve doğru direksiyon manevraları katılımcıya empoze edilir.

Kaza Senaryolarıepoksi alan kontrol kayıp ve absorbe etme egzersizleri uygulanarak katılımcıya bu gibi kaza senaryolarda psikomotor davranışlarını geliştirilmektedir.

Konvoy takip parkurubirden fazla araç ile slalom ve karışık slalom yapılarak ani duruşlar ve mesafe kontrolü uygulamalı olarak aktarılır.

Karşılama – uğurlamayurtiçi ve yurtdışı protokol kurallarına uygun olarak misafirin karşılanması ve uğurlanması senaryoları uygulanarak anlatılır.

 

VIP Sürüş Teknikleri Belgesi/Sertifikası

VIP Sürüş Teknikleri, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt,stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır. Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitmen sertifikasına sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Tüm katılımcılara VIP Sürüş Teknikleri sertifikası verilir.)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.