Size bir telefon kadar yakınız
0216 493 49 93
Dil Seçin
trende

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi

04.06.2018
5 görüntülenme
Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi, ileri sürüş teknikleridefansif sürüş tekniklerigüvenli ve emniyetli sürüş tekniklerinin totalinden oluşan bunun yanı sıra anti-terör sürüş teknik, taktik ve parkurlarına sahip olan genişletilmiş bir eğitimdir. Makam şoförleriemniyet mensupları, teröre açık kişilere güvenlik ve koruma görevleri yapan sürücülere verilmektedir.

 

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi Amacı

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi amacı; korunan ve koruyan araçlara eskortluk yapan sürücüler ile makam sürücülerine, teröre açık görev yapan sürücülerin yaşayabilecekleri senaryoları uygulamalı bir şekilde katılımcılara aktararak mesleki ve sürücülük anlamında bilinçlendirmeyi hedefler.

 

Eğitim Talep Formu ile Rezervasyon Yapabilirsiniz, Lütfen Tıklayın!

 

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi, Eğitim Süresi

2 gün
3 saat teorik, 9 saat uygulamalı pist eğitimi
Toplam; 12 saattir.

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

2 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 12 saatlik süre içerisinde 2 gün olacak şekilde sonlandırılır.

3 saat teorik eğitim, 
9 saat uygulamalı pist eğitimi,
olamak üzere toplamda 12 saat eğitim verilir.

 

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi, Eğitim İşleyişi

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi Teorik Dersi (3 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, katılımcıların sürüş durumlarına göre seviye belirleme analizi ve sürüş ihtiyaçlarını belirler. Türkiye’deki genel trafik durumu, işleyişi konuşulduktan sonra araç içi aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden bahsedilir. Lastik basınçlarının kontrolü ve lastik ömürleri detaylı bir şekilde işlenir. Defansif sürüş ile ilgili Dünya genelinde olması gereken görseller ve gerçek kaza görüntüleri ile eğitim aşılanır. Eğitim için pist kuralları hatırlatılır ve uygulama pist eğitimine geçilir.

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi Uygulamalı Pist Dersi (9 Saat)Psikomotor Değerlendirme TestiGüvenli ve Defansif Sürüş teknikleriİleri Sürüş TeknikleriAnti-Terör Sürüş TeknikleriVIP sürüş teknikleriProfesyonel sürüş teknikleri şeklinde 6 bölüm halinde tamamlanmaktadır.
Profesyonel sürüş teknikleri eğitim programında, Güvenli ve defansif sürüş eğitimi haricindeki diğer eğitim parkurlarında katılımcının kendi otomobili kullanılmaktadır. Özel olarak gerçekleştirilecek zırhlı araç sürücülerine yönelik programda, bu araçları kullanan sürücülere karşılaşacakları riskleri ve kontrol kayıplarını nasıl absorbe edecekleri uygulama parkurlarındaözel aparatlı zırhlı araçlarla eğitim verilmektedir.

 

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi Belgesi/Sertifikası

Performans Sürüş Teknikleri Eğitimi programıSürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt,stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır. Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitmen sertifikasına sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Performans Sürüş Teknikleri Sertifikası)

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.