Size bir telefon kadar yakınız
0216 491 30 29
Dil Seçin

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi

04.06.2018
3 görüntülenme
Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimisürücülerin yol,hava ve trafik şartlarına göre karşılaşabilecekleri risk analizlerini doğru yapabilmelerini öngören savunmaya bağlı bir eğitimdir.

 

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi amacıkaza senaryolarını önceden tahmin edip farzetki stratejisine (yeşil yanarken, kırmızıdan geçebilecek bir aracın olabileceği gibi) uygun araç kullanmayı diğer sürücülerin hatalarını absorbe etmeyi yorgunlukla mücadele ve öfke kontrolü sürücülük hayatına geçirilmesi davranış haline getirilmeyi amaçlar.

 

Eğitim Talep Formu ile Rezervasyon Yapabilirsiniz, Lütfen Tıklayın!

 

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi Süresi

1 gün
3 saat teorik, 1 saat uygulamalı akan trafikte değerlendirme ve analiz
Toplam; 4 saattir.

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcud sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 4 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

3 saat teorik eğitim, 
1 saat uygulamalı akan trafikte analiz ve değerlendirme,
olamak üzere toplamda 4 saat eğitim verilir.

 

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi İşleyişi

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi Teorik (3 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, katılımcıların sürüş durumlarına göre seviye belirleme analizi ve sürüş ihtiyaçlarını belirler. Türkiye’deki genel trafik durumu, işleyişi konuşulduktan sonra araç içi aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden bahsedilir. Lastik basınçlarının kontrolü ve lastik ömürleri detaylı bir şekilde işlenir. Defansif sürüş ile ilgili Dünya genelinde olması gereken görseller ve gerçek kaza görüntüleri ile eğitim aşılanır. 

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi, Değerlendirme ve Test (1 Saat)Psikomotor davranışlarını ölçen yazılım sonuçları alınır. (el ayak koordinasyonuduyma görmeverilen reaksiyon süresi) katılımcılar teorik ders bitiminde eğitmenler eşliğinde araç kullanarak yanlış sürücü davranışları düzeltilir, eğitmen tarafından gözlenen sürücü ile ilgili rapor düzenleyerek gerekli birime verilir.

 

Araç Hakimiyeti ve Kontrol Eğitimi Belgesi/Sertifikası

Araç Hakimiyeti ve Kontrol EğitimiSürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt,stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Amerika NSC (National Safety Council) tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır. Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve NSC tarafından lisanslıdır. 
Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Her katılımcı için ayrı ayrı düzenlenen Sürücü Değerlendirme Raporu düzenlenir.)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. sevil ime dedi ki:

    beylikdüzünde oturuyorum..eğitim nerde yapılıyor

    1. ouzuncam dedi ki:

      İstanbul ile Tuzla ili Tepeören bölgesinde pistimiz bulunmaktadır.

ARA
KONUM